Kāpēc Nepieiešams Pārbaudīt Spermas Kvalitāti?

Spermas kvalitāte parasti tiek runāts par saistībā ar conceiving un vecākiem. Tas patiešām ir izšķirošs parametrs, lai kļūtu par vecākiem. Tomēr spermas kvalitāte ir ne tikai rādītājs par nākotnes iespējām radīt bērnus, bet arī vispārējs veselības rādītājs.

Spermas kvalitāte ir cieši saistīta ar to, kas notiek organismā. Vīriešiem ar zemu spermas kvalitāti ir lielāka iespēja saskarties ar citām veselības problēmām, piemēram, diabētu, vēzi un sirds un asinsvadu slimībām[1].
Protams, zemāka spermas kvalitāte var būt īslaicīga, un to var ietekmēt arī tajā laikā lietotie medikamenti vai vienkārši gripa, kas, iespējams, arī var ietekmēt spermas kvalitāti.

Svarīgi zināt, ka spermatozoīdam piemīt apbrīnojama spēja vairoties 3 mēnešu laikā, tāpēc pirmais negatīvais rezultāts var mainīties samērā īsā laika periodā un tas nav iemesls panikai. Pirms došanās pie ārsta ir vērts veikt spermas kvalitātes testus mājās noteiktā laika periodā tikai profilakses pašpārbaudes nolūkos.

Ja esat ziņkārīgs par savu vispārējo veselības stāvokli un jums nav laika vai vienkārši negribas pierakstīties pie ģimenes ārsta, pamēģiniet veikt spermas kvalitātes testu mājas apstākļos, kas var norādīt jūsu veselības stāvokli. Vienmēr ir labāk zināt, ka kaut kas varētu būt nepareizi, agrāk nekā vēlāk.
Spermas kvalitāte vairumā gadījumu nav konstanta. Spermas kvalitāte mainās atbilstoši tam, ko mēs darām savā dzīvē. Vai esat pavadījis nedēļu, dzerot kādā festivālā? Jūsu spermas kvalitāte uz laiku var būt sliktāka, jo alkohols nav īpaši labvēlīgs mūsu vispārējai veselībai. Spermas kvalitāte patiešām var būt spogulis mūsu dzīvesveidam un visiem ārējiem faktoriem, kas to ietekmē. Tas ietver ne tikai mūsu dzīvesveida izvēli – dzeršanu, smēķēšanu vai ballītes visu nakti -, bet arī ķīmiskās vielas vidē, kas ietekmē mūsu organismu.

Ķīmiskās vielas, kas traucē mūsu organismam, ietekmē mūsu hormonu ražošanu, kas atkal ietekmē testosterona ražošanu vīriešiem. Problēma ar ķīmiskajām vielām pastāv ne tikai milzīgās pilsētās, kur ir lielas ražotnes. Tā ir visur. Piemēram, BPA diemžēl bieži izmanto plastmasas pudelēs vai pārtikas traukos. BPA darbojas kā endokrīnās sistēmas darbības traucētājs, ietekmējot testosterona daudzumu un līdz ar to arī saražoto spermatozoīdu skaitu.

Spermas kvalitātes tests ir paredzēts ne tikai vīriešiem, kuri plāno pēc iespējas ātrāk ieņemt bērnu, bet arī vīriešiem, kuri vienkārši vēlas zināt, kāds ir viņu veselības stāvoklis. Mēģiniet uzraudzīt savu veselību mājās, veicot spermas kvalitātes testu vairāku mēnešu laikā, un, ja jūtaties noraizējies, vienmēr apmeklējiet ārstu, lai veiktu papildu izmeklēšanu.

[1]https://www.reuters.com/article/us-semen-health/semen-quality-linked-to-overall-health-idUSKBN0JP01C20141211

0 ATBILDES

Atstāj atbildi

Vēlaties pievienoties diskusijai?
Jūtieties brīvi un sniedziet savu ieguldījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *