Vai Alkohols Uzlabo Spermas Kvalitāti?

Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts Androloģijas žurnālā, mērena alkohola lietošana izrādījās pozitīvi saistīta ar spermas kvalitāti. Pētījums tika veikts laikā no 2014. gada septembra līdz 2016. gada decembrim, un tajā piedalījās 323 vīriešu dzimuma pacienti.

Kā norādīts pētījumā, vairumā gadījumu spermas kvalitātei ne vienmēr ir skaidrs izskaidrojums, taču ir pierādījumi, kas saista dzīvesveida paradumus ar vīriešu auglību. Viens no dzīvesveida paradumiem noteikti ir alkohola lietošana.

Šajā pārsteidzošajā pētījumā mērena alkohola lietošana definēta kā 4-7 alkohola vienības nedēļā, un, salīdzinot ar vīriešiem, kuri lietoja mazāk alkohola (1-3 vienības nedēļā), un vīriešiem, kuri lietoja vairāk alkohola (vairāk nekā 8 vienības nedēļā), atklājās, ka mēreniem alkohola lietotājiem bija lielāks spermas tilpums un kopējais spermatozoīdu skaits.
Ir grūti pateikt, kam ir līdzvērtīga 1 alkohola vienība, jo tas ir atkarīgs no dzēriena veida un alkohola %.
NHS ir izveidojis šo vienkāršo rokasgrāmatu par alkohola vienībām, ko varat izmantot, lai gūtu labāku priekšstatu, vai arī varat izmantot alkohola vienību kalkulatoru, lai varētu kontrolēt, cik daudz alkohola vienību jūs patērējat:

  • 250 ml glāze vīna: 3 vienības.
  • Pinta alus ar 5,2 % alkohola: 3 vienības.
  • Alus skārdeņa ar 5,5% alkohola: 2 vienības.
  • 25ml šņabis spirtā ar 40% alkohola: 1 vienība

Tomēr 2014. gadā veikts iepriekšējs pētījums, kurā piedalījās 1221 dāņu vīrietis, parādīja, ka liels alkohola patēriņš samazina spermas kvalitāti par 1/3. Ir svarīgi uzsvērt, ka spermas kvalitāte, neatkarīgi no tā, vai tā ir pozitīva vai negatīva, nav nemainīgs rādītājs. Spermas kvalitāte var mainīties un mainīties 3 mēnešu laikā, jo aptuveni tik ātri veidojas jauni spermatozoīdi.
Tāpēc ir ļoti svarīgi atcerēties, ka mūsdienās spermas kvalitāti var pārbaudīt ar mājas testiem, bez nepieciešamības nekavējoties apmeklēt ārsta kabinetu.

Lai gan mērena alkohola lietošana, iespējams, varētu palīdzēt uzlabot spermas apjomu un kopējo spermatozoīdu skaitu, tas nenozīmē, ka vīriešiem, kuri nelieto alkoholu, vajadzētu sākt dzert vai iet profilaktiski dzert alu dienā. Nedzērājiem joprojām ir vislabākā spermas kvalitāte.

Tāpat ir labi atcerēties, ka stipru alkohola lietošanu var ietekmēt alkohola ilgtermiņa ietekme, kas bez spermas kvalitātes ir arī aknu slimības, vēzis vai paaugstināts asinsspiediens un ar sirdi saistītas slimības.

Kopumā tas nav pasaules gals, ja jūs laiku pa laikam iedzerat alu, bet, tāpat kā daudzās lietās dzīvē, ir svarīgi atcerēties par veselīgu līdzsvaru.

0 ATBILDES

Atstāj atbildi

Vēlaties pievienoties diskusijai?
Jūtieties brīvi un sniedziet savu ieguldījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *