Zema Spermas Kvalitāte Var Būt Īslaicīga!

Problēmas ar vīriešu auglību un spermas kvalitāti nav ļoti ierasta vakariņu saruna, lai gan ir daudz cilvēku, kas saskaras ar šo izaicinājumu. Vēl retāk cilvēki var zināt, ka spermas kvalitāti var uzlabot un ka LOW rezultātu var mainīt un uzlabot 3 mēnešu laikā. Tas prasa apm. 3 mēnešus, lai jauna spermatozoīda šūna pilnībā nobriestu.

Tikai Dānijā veiktais pētījums, ko laikā no 1996. līdz 2010. gadam veica Rigshospitalet, liecina, ka 77 % vīriešu testēšanas laikā nebija optimālas spermas kvalitātes. 77 % vīriešu spermas kvalitātes pasliktināšanās ir ne tikai Dānijas, bet drīzāk globāla problēma, un diemžēl ir aizvien vairāk pierādījumu, kas apliecina šo tendenci.

 

Bet kas patiesībā nosaka spermas kvalitāti?

Pirmkārt, spermā ir 4 spermatozoīdu tipi – miruši spermatozoīdi, nekustīgi spermatozoīdi, morfoloģiski anomāli spermatozoīdi un progresīvi kustīgi spermatozoīdi (PMSC).

PMSC ir labie un vienīgie, kas var sasniegt un apaugļot olšūnu un tādējādi dabiskā veidā padarīt sievieti stāvoklī. Tādējādi PMSC ir spermatozoīds, kas var aizpeldēt līdz olšūnai un iekļūt tajā. Spermas kvalitāte nozīmē to, cik daudz šādu labu peldētāju (PMSCs) ir spermas paraugā, jo PMSCs ir konsekventi uzskatīts par visvairāk prognozējošo faktoru attiecībā uz rezultātu:

See Tomlinson et al. Human Fertility, 2013; 16(3): 175–193 zemāk:

 

Spermas kvalitāti var izmērīt laboratorijā, slimnīcā vai specializētā ārsta kabinetā, izmantojot mikroskopu vai izmantojot SwimCount™ Spermas kvalitātes testu. Šeit varat arī noskatīties videoierakstu, kurā izskaidrots PMSC.

Kas ir NORMĀLA spermas kvalitāte?
Pasaules Veselības organizācija (PVO) definē, ka normāla spermas kvalitāte ir augstāka par 5 miljoniem PMSCs/ml.ArSwimCount™ Spermas kvalitātes testu var noteikt ne tikai NORMĀLU spermas kvalitāti, bet arī augstu spermas kvalitāti, ja PMSCs koncentrācija ir lielāka par 20 miljoniem PMSCs/ml.

Bet galu galā, lai apaugļotu olšūnu, ir nepieciešama tikai viena šūna

 

Spermas kvalitāti var ietekmēt daudzi dažādi faktori, piemēram, profesionālie faktori, dzīvesveids un stress. Tātad, ja jūs neesat cilvēks, kuram patīk apmeklēt ārstu, stresa faktors var ietekmēt jūsu spermas kvalitāti, veicot testu, un tādējādi padarīt to mazāk derīgu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai testa veikšanas laikā, neatkarīgi no tā, vai tas ir mājas tests vai tests pie ārsta, justos pēc iespējas ērtāk. Tomēr ir skaidrs, ka lielākajai daļai vīriešu ir ļoti stresaina un ne pārāk ērta situācija doties uz laboratoriju un nodot testu, tāpēc tādu mājas testu kā SwimCount™ Spermas kvalitātes tests var veikt pašu mājās.

Daudziem cilvēkiem dzīvesveida faktori var būt dažādi. Dažiem cilvēkiem tas ir apģērbs, ko viņi valkā, citiem – sporta zāles apmeklēšana 3 reizes nedēļā, steroīdu lietošana laiku pa laikam, veselīgs uzturs vai alus dzeršana piektdienās pusdienās un dažkārt nedaudz pārlieku liela alus deva vai smēķēšana ballītēs. Lai gan reālajā dzīvē dažas no šīm lietām varētu nebūt vispār saistītas, ir viena lieta, kas tās visas saista. Visām tām ir potenciāla ietekme uz spermas kvalitāti.

Nākamo pāris nedēļu laikā mēs mēģināsim izskaidrot, kāpēc šie faktori ietekmē spermas kvalitāti, un sniegsim vienkāršus ieteikumus par dzīvesveida izmaiņām, kas neizmainīs visu jūsu dzīvi, bet potenciāli varētu palīdzēt uzlabot spermatozoīdu kvalitāti, pirms doties pie ārsta.

Protams, katrs cilvēks ir atšķirīgs. Katram cilvēkam ir atšķirīgs veselības posms, un mēs noteikti nemēģinām jūs atrunāt no ģimenes ārsta apmeklējuma. Ja rodas šaubas, vienmēr apmeklējiet savu ārstu.
Mēs uzticamies un novērtējam ārstu darbu. Galu galā viens no uzņēmuma līdzdibinātājiem ir embriologs.

Tāpēc mēs arī zinām, ka spermas pavairošanās ilgst līdz pat 3 mēnešiem un dzīvesveida maiņa var uzlabot spermas kvalitāti. Tad jūs varat vienkārši izklaidēties mājās, veicot SwimCount™ spermas kvalitātes testu, nevis pavadīt laiku slimnīcas uzgaidāmajā telpā un gaidīt rezultātus.

Mēs nesakām, ka ir viens risinājums, kas atrisina visu un darbojas visiem, bet tuvākajās nedēļās mēs centīsimies bloga ierakstos apkopot noderīgu informāciju par šādiem, spermas kvalitāti visvairāk ietekmējošiem faktoriem, piem:

  • smēķēšana
  • Alkohols
  • Anaboliskie steroīdi
  • Līdzsvarota diēta
  • Aptaukošanās un ĶMI
  • Psiholoģiskais stress
  • Kofeīns
1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] of semen cells is crucial on the journey to a natural pregnancy. As mentioned in our previous blogs, many external factors that can influence the quality of sperm cells and stress is one of them. The […]

Atstāj atbildi

Vēlaties pievienoties diskusijai?
Jūtieties brīvi un sniedziet savu ieguldījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *