Kā Paātrināt Bērna Ieņemšanas Procesu?

Vai esat gatavi mēģināt iegūt bērnu? Apsveicam, tas ir milzīgs un gandarījuma pilns solis! Ja vēlaties uzzināt, ko vīrieši var darīt, lai palīdzētu šajā procesā, lasiet tālāk.

Šis ceļojums būs ļoti aizraujošs, un cerams, ka tā rezultāts būs pozitīva kopējā pieredze. Protams, ir laimīgie pāri, kuriem izdodas ieņemt mazuli ar pirmo mēģinājumu, bet ir arī citi pāri, kuru ceļojums aizņem mazliet vai daudz ilgāku laiku, nekā sākotnēji gaidīts. Ir vairāki pasākumi, ko var darīt, lai paātrinātu ieņemšanu.

Un ko var darīt vīrieši, lai palīdzētu?

 

1.PĀRBAUDĪT SPERMAS KVALITĀTI

Jums ir jāzina, ar ko strādājat, un tas ir vienkārši!

SwimCount™ spermas kvalitātes testa pasūtīšana tiešsaistē, testa veikšana mājās un rezultāta nolasīšana jau pēc 30 minūtēm ir vienkārša un bez problēmām. Ja šis solis tiek veikts procesa sākumā un rezultāts izrādās LIEKS, jūs varat rīkoties ātri un savlaicīgi veikt uzlabojumus, lai paātrinātu ieņemšanu.

KĀPĒC IR SVARĪGI PĀRBAUDĪT TIEŠI KVALITĀTI, NEVIS KVANTITĀTI?

Vīrietim var būt augsta spermatozoīdu koncentrācija ejakulātā, bet, nezinot, vai spermatozoīdi var pareizi peldēt, nav īsti svarīgi, cik daudz spermatozoīdu viņam ir. Vidēji ejakulātā ir aptuveni 60-80 % aktīvi kustīgu spermatozoīdu (saukto arī par kustīgām spermatozoīdiem), taču pat šī informācija nenozīmē, ka ar tiem būs viegli apaugļot sievietes olšūnu.

Kāpēc?

Tāpēc, ka ne visas kustīgās spermatozoīdu šūnas spēj sasniegt sievietes olšūnu. Daudzas kustīgās spermatozoīdu šūnas nepārvietojas pakāpeniski, kas nozīmē, ka tās nevar aizpeldēt līdz olšūnai, bet gan aktīvi peld riņķos vai dažādos virzienos.

Vienīgās spermatozoīdi, kas var sasniegt un apaugļot sievietes olšūnu, ir progresīvi kustīgās spermatozoīdi (PMSC). SwimCountTM spermas kvalitātes tests ir vienīgais mājas tests, ar kuru var noteikt tieši PMSC daudzumu. Šāda veida analīzes tiek veiktas arī neauglības klīnikās, pārbaudot auglību, taču došanās uz neauglības klīniku ir saistīta ar daudz dažādām materiālām un nemateriālām izmaksām, par kurām jūs, iespējams, neesat domājis.

 

BET KAS IR PROGRESĪVĀ MOTORIKA UN KĀPĒC TĀ IR SVARĪGA?

Vienkāršā progresīvās motorikas definīcija ir “organisma vai šķidruma spēja kustēties uz priekšu”. Progresīvi kustīgas spermatozoīdu šūnas (PMSC) vīrieša spermā ir vissvarīgākais faktors, jo tas norāda, vai spermatozoīdiem ir spēja atrast ceļu līdz dzemdes kaklam un dzemdē. Tas faktiski ir pirmais solis, kas jāveic, lai sasniegtu grūtniecību.

Spermas motilitāti (spēju kustēties) iedala trīs grupās:

Progresīvā kustīgums – šie spermatozoīdi ir tie, kas aktīvi virzās uz priekšu taisnā līnijā.

neprogresīvā kustīgums – tas attiecas uz spermatozoīdiem, kas kustas, bet peld riņķī vai citādi, izņemot kustību uz priekšu.

nekustīgi – tie ir spermatozoīdi, kas vispār nekustas.

Ar SwimCount™ spermas kvalitātes testu tiek mērīta to spermatozoīdu koncentrācija, kuri spēj peldēt (PMSC). Mēs aicinām izmēģināt šo mājas testu jebkurā brīdī Jūsu pilngadības laikā, jo spermas kvalitāte ir rādītājs, kas liecina par vīrieša vispārējo veselību.

Ja ir jāveic izmaiņas uzturā un dzīvesveidā, jo tās ietekmē spermatozoīdu skaitu un kvalitāti, iesakām pieturēties pie ierastajiem uzlabojumiem, kas palīdzēs ne tikai auglības, bet arī visos citos veselības aspektos:

 

2. PIEVĒRSTIES VESELĪGAM UZTURAM

Ēdiet varavīksnes dažādus pārtikas produktus spermu uzlabojošiem antioksidantiem: ogas, zaļos dārzeņus un burkānus. Jāiekļauj arī labi tauki no avokado, riekstiem (īpaši valriekstiem), olīveļļas un laša, kā arī jāpapildina uzturs ar liesām olbaltumvielām, pilngraudu graudaugiem un piena produktiem ar augstu tauku saturu.

Laba ideja ir daļu dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu aizstāt ar augu izcelsmes olbaltumvielām, piemēram, pupiņām, lēcām, riekstiem un sēklām.

Pētījumi liecina, ka uzturs ar augstu transtaukskābju saturu ir saistīts ar neauglību gan vīriešiem, gan sievietēm. Tāpēc ierobežojiet augu eļļu, margarīna, pārstrādātu un ceptu ēdienu lietošanu.

3. OPTIMIZĒT SVARU

Jūsu izredzes dzemdēt bērnu ir optimālas, ja jūsu augumam atbilstošs svars ir normas robežās. Aprēķiniet savu ķermeņa masas indeksu (ĶMI) – veselīgs un auglīgs ĶMI ir robežās no 19 līdz 25.

No otras puses, ķermeņa taukaudiem ir būtiska nozīme reproduktīvajā funkcijā, kas nozīmē, ka arī zems ĶMI nozīmē auglību, tāpēc galvenais ir līdzsvars.

4. ATMEST SMĒĶĒŠANU

Ja esat smēķētājs, tagad ir īstais laiks atmest smēķēšanu. Smēķēšana kaitē spermai, radot postījumus hormonos un bojājot DNS. Aug auglības problēmu risks palielinās līdz ar katru dienu izsmēķēto cigarešu skaitu. Jūsu ieņemšanas iespējas palielināsies par 40 %, kad būsiet atmetis šo ieradumu, un jūsu organisms jums pateiksies. Un ilgtermiņā arī jūsu ģimenes veselība.

Viens no veidiem, kā tabaka ietekmē spermas kvalitāti, ir DNS kvalitātes traucējumi, kas izraisa spermatozoīdu šūnu mutāciju. Lai sperma būtu vesela, spermatozoīdiem ir jābūt pozitīvai vitalitātei, morfoloģijai, kustīgumam un spermatozoīdu skaitam.
Tabaka ietekmē trīs no šiem faktoriem – spermatozoīdu skaitu, kustīgumu un morfoloģiju. Šo faktoru ietekmē var rasties mazāk spermatozoīdu, spermatozoīdi, kas nespēj peldēt, vai morfoloģiski nenormāli spermatozoīdi.

5.MAZĀKS ALKOHOLS

Iepriekšējais pētījums par 1221 dāņu vīriešiem no 2014. gada bija parādījis, ka liels alkohola patēriņš samazina spermas kvalitāti par 1/3. Ir svarīgi uzsvērt, ka spermas kvalitāte, neatkarīgi no tā, vai tā ir pozitīva vai negatīva, nav pastāvīgs rādītājs. Spermas kvalitāte var mainīties un mainīties 3 mēnešu laikā, jo aptuveni tik ātri veidojas jauni spermatozoīdi.
Svarīgi atcerēties, ka mūsdienās spermas kvalitāti var pārbaudīt ar mājas testiem, bez nepieciešamības vairākas reizes apmeklēt ārsta kabinetu.

6.SAMAZINĀT KOFEĪNA PATĒRIŅU

Kofeīns var kaitēt vīriešu auglībai, izraisot spermas DNS bojājumus. Veicot metaanalīzi par to, kā kafijas un kofeīna lietošana ietekmē vīriešu neauglību, atklājās, ka neatkarīgi no vecuma veseliem nesmēķējošiem vīriešiem, kuru kafijas dienas deva ir vairāk nekā 308 mg (∼2,9 tasītes), ir palielinājies spermatozoīdu DNS bojājumu skaits, tādējādi pagarinot grūtniecības iestāšanās laiku.[1] Ieteicams samazināt kofeīna devu līdz 1-2 dzērieniem dienā.

7.VADĪTĀJS

Ja esat iesācis nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, izvēlieties mazas slodzes aktivitātes, kas ļauj jums kustēties, neizraisot stresa reakciju. Izmēģiniet jogu vai ātru pastaigu. Ikdienā iekļaujiet 30 min. vienkāršu, mērenu fizisku slodzi. Lai palielinātu “veselīgo peldētāju” skaitu, vīriešiem ieteicams veikt aktīvākas fiziskās aktivitātes vismaz 3 reizes nedēļā. Fiziskās aktivitātes palīdz arī mazināt stresu, kas ir vēl viens spermas kvalitāti ietekmējošs faktors.

8.PALĒNINĀT TEMPU UN MAZINĀT STRESU

Stress ietekmē hormonu līmeni, kas nepieciešams ieņemšanai. Vīriešiem, kuri izjūt lielāku stresu, ir zemāka spermas koncentrācija, un viņu sperma biežāk ir izkropļota vai ar pazeminātu kustīgumu.

Kolumbijas Sabiedrības veselības universitāte ir veikusi pētījumu, kas pierāda saikni starp stresu un spermas kvalitāti. Stress negatīvi ietekmēja spermatozoīdu kustīgumu, kā arī spermatozoīdu morfoloģiju un skaitu ejakulātā. Tas nav arī pirmais pētījums, kurā pētīta stresa un spermas kvalitātes saistība.

Iepriekš ASV veiktajos pētījumos ir izdevies atklāt saistību starp stresa izraisītiem dzīves notikumiem un kustīgo spermatozoīdu šūnu skaitu. Meklējiet veselības aprūpes speciālista padomu, ja izjūtat stresu vai trauksmi un jums nepieciešama palīdzība to pārvaldīt.

 

9.LIETOT VĪRIEŠU AUGLĪBAS VITAMĪNUS

Lai vīrieša organismā veidotos jaunas spermatozoīdu šūnas, ir nepieciešamas vismaz 10-12 nedēļas (90 dienas), tāpēc, lietojot noderīgu papildinājumu 3 mēnešus, tas var palīdzēt vīriešu auglībai un reproduktīvajai funkcijai.

Sastāvdaļas ar klīniski pierādītu iedarbīgumu uz spermu[2]:

  • Selēns – palīdz sasniegt lineāru progresu un koncentrāciju.
  • Cinks – palīdz uzlabot spermatozoīdu koncentrāciju un morfoloģiju.
  • B12 vitamīns – palīdz uzlabot spermatozoīdu skaitu
  • Folijskābe – palīdz uzlabot spermatozoīdu skaitu, kustīgumu un mazināt DNS bojājumus.
  • C vitamīns – veicina spermatozoīdu koncentrāciju, kustīgumu un mazina DNS bojājumus.

SwimCount™ SpermCare uztura bagātinātāja sastāvā ir visas iepriekš minētās sastāvdaļas un vēl citas, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamajām uzturvielām normālai spermas ražošanai, auglībai un reprodukcijai, kā arī normāla testosterona līmeņa uzturēšanai.

Vienmēr ieteicams pievērst uzmanību pietiekamai vitamīnu uzņemšanai, izmantojot vitamīniem bagātu pārtiku. Ir svarīgi atcerēties, ka auglības vitamīni ir veselīga uztura papildinājums vīriešiem. Tie neaizstāj veselīgu uzturu. Jautājiet medicīnas speciālistam vai farmaceitam, lai saņemtu viņu ieteikumus.

 

 

GALVENAIS IEGUVUMS:

Veikt spermas kvalitātes testu agrīnā procesa sākumā, lai apzinātos, vai jums ir jāveic dažas korekcijas savā dzīvē, lai uzlabotu spermas kvalitāti. Turklāt spermas kvalitāte samazinās līdz ar vecumu, tāpēc, ja mēģināt iegūt mazuli, katra diena ir svarīga, tāpēc spermas pārbaude drīzāk agrāk nekā vēlāk var atmaksāties.

 

 

[1] Ricci E., Vigano P., Cipriani S., Somigliana E., Chiaffarino F., Bulfoni A. Kafijas un kofeīna lietošana un vīriešu neauglība: sistemātisks pārskats. Nutr J. 2017;16:37. [PMC free article] [PubMed] [Google Scholar] [Ref list]

[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7284793/ Uztura bagātinātāji vīriešu neauglībai: To sastāva kritisks novērtējums

0 ATBILDES

Atstāj atbildi

Vēlaties pievienoties diskusijai?
Jūtieties brīvi un sniedziet savu ieguldījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *