Kā Uzlabot Vīrieša Auglību?

Ja pāri saskaras ar problēmām, mēģinot panākt grūtniecību, pirmā doma sievietes prātā parasti ir par sieviešu reproduktīvajām problēmām, taču saskaņā ar pētījumiem no visiem neauglības gadījumiem aptuveni 40-50 % gadījumu ir saistīti ar “vīriešu faktoriem”. Tas var būt viens no šādiem faktoriem vai to kombinācija: zema spermatozoīdu koncentrācija, slikta spermatozoīdu kustīgums vai nenormāla morfoloģija[1].

IR VAIRĀKI VEIDI, KĀ UZLABOT VĪRIEŠU AUGLĪBU.

 

1.”RŪPĒTIES PAR SAVU ĪPAŠUMU”.

NEPAKĻAUJIET SĒKLINIEKUS KARSTUMA IEDARBĪBAI.

  • Sperma vislabāk veidojas, kad sēkliniekos ir aptuveni par pus grādu vēsāks nekā pārējā ķermenī. Nav brīnums, kāpēc, jo, ja aplūkojam atšķirību starp vīriešu un sieviešu reproduktīvo sistēmu, olnīcas atrodas sievietes ķermenī, kur tās ir aizsargātas un tiek turētas siltumā. Sēklinieki atrodas ārpus vīrieša ķermeņa, kas norāda, ka to dabiskā izvēle ir būt vēsākām.
  • Vēlams izvairīties no ilgām karstām vannām un spa, bet, ja nevarat pretoties tvaicējošai dušai, vismaz uzturēt temperatūru zem 38 grādiem būtu labākais risinājums.
  • Karsts ūdens nav vienīgais veids, kā panākt augstu skrotāla temperatūru, kas var samazināt spermas veidošanos. Sēdēšana arī, tāpēc izvairieties no ilgstošas sēdēšanas.
  • Izvairieties no apsildāmu auto sēdekļu izmantošanas vai biežas klēpjdatora turēšanas klēpī.
  • Arī tad, ja rodas grūtības kļūt par bērna tēvu, apsveriet iespēju pāriet uz bokseru šortiem, jo biksītes sēkliniekus notur tuvāk ķermenim. Ja sēklinieki “karājas”, tie var palikt vēsāki[2].

NETURIET MOBILO TĀLRUNI BIKŠU KABATĀ.

  • Saskaņā ar Klīvlendas Klīniskās klīnikas fonda Ohaio, ASV, veikto pētījumu mobilo tālruņu lietošana samazina spermas kvalitāti, samazinot spermatozoīdu skaitu, kustīgumu, dzīvotspēju un normālu morfoloģiju. Ir konstatēts, ka mobilā tālruņa turēšana priekšējās kabatās vairāk nekā 4 stundas dienā ir saistīta ar nenobriedušu spermatozoīdu procentuālo daudzumu. Labāks risinājums ir turēt tālruni aizmugurējā kabatā.

 

2.NEBAIDIETIES PĀRBAUDĪT SAVU AUGLĪBU. TAS IR VIENKĀRŠI.

Vienmēr ir labi apzināties savu auglību. Vīriešu, kas jaunāki par 30 gadiem, auglības līmenis pasaulē ir samazinājies par 15 %.[3] Šī tendence ir apstiprināta daudzos pētījumos dažādās valstīs, kas liecina par vispārēju sabiedrības veselības problēmas pieaugumu. Ja aplūkojam vīriešu dzīvesveidu pirms 60 gadiem un tagad, redzama būtiska atšķirība – mazāk aktīvs dzīvesveids, vairāk ķīmisko vielu pārtikā un dzērienos un kopumā sliktāks uzturs. Tas viss ir gandrīz neizbēgama problēma, jo mūs visus ir ievilinājis straujais dzīvesveids.

Pateicoties mūsdienu zinātnei, vīriešu auglības testus var iegādāties bez ārsta nosūtījuma, kas dod iespēju diskrēti risināt šo jautājumu bez diskomforta, vispirms dodoties pie veselības aprūpes speciālista.

Vienīgais labākais vīriešu auglības rādītājs ir progresējošo kustīgo spermatozoīdu šūnu (PMSC) skaits, kas ir vienīgās šūnas, kuras var apaugļot sievieti dabiskā ceļā. Citas dzīvās spermatozoīdu šūnas (motilie spermatozoīdi) ir aktīvas, bet to kustība, kas nav taisna, nevar sekmīgi apaugļot.

SwimCount™ Spermas kvalitātes tests ir pasaulē pirmais derīgais un patentētais bezrecepšu spermas kvalitātes tests lietošanai mājas apstākļos, ar kuru var izmērīt progresīvi kustīgo spermatozoīdu šūnu (PMSC), vienīgo spermatozoīdu šūnu, kas var panākt grūtniecības iestāšanos dabiskā ceļā, koncentrāciju.

 

3.VĪRIEŠU AUGLĪBAS VITAMĪNI

Lai vīrieša organismā veidotos jaunas spermatozoīdu šūnas, ir nepieciešamas vismaz 10-12 nedēļas (90 dienas), tāpēc, lietojot noderīgu papildinājumu 3 mēnešus, tas var palīdzēt vīriešu auglībai un reproduktīvajai funkcijai.

Sastāvdaļas ar klīniski pierādītu iedarbīgumu uz spermu[4]:

  • Selēns – palīdz sasniegt lineāru progresu un koncentrāciju.
  • Cinks – koncentrācija un spermatozoīdu morfoloģija
  • B12 vitamīns – spermatozoīdu skaits
  • Folijskābe – spermatozoīdu skaits, motilitāte un mazina DNS bojājumus.
  • C vitamīns – spermatozoīdu koncentrācija, motilitāte un mazina DNS bojājumus.

SwimCount™ SpermCare uztura bagātinātāja sastāvā ir visas iepriekš minētās sastāvdaļas un vēl citas, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamajām uzturvielām normālai spermas ražošanai, auglībai un reprodukcijai, kā arī normāla testosterona līmeņa uzturēšanai.

Vienmēr ieteicams pievērst uzmanību pietiekamai vitamīnu uzņemšanai, izmantojot vitamīniem bagātu pārtiku. Ir svarīgi atcerēties, ka auglības vitamīni ir veselīga uztura papildinājums vīriešiem. Tie neaizstāj veselīgu uzturu. Jautājiet medicīnas speciālistam vai farmaceitam, lai saņemtu viņu ieteikumus.

 

4. VAI, PLĀNOJOT BĒRNU, SVARĪGS FAKTORS IR ARĪ VĪRIEŠA VECUMS?

Jā, vecumam ir svarīga nozīme attiecībā uz spermas kvalitāti. Vīriešiem, kas jaunāki par 40 gadiem, ir lielākas iespējas apaugļot sievieti nekā tiem, kas vecāki par 40 gadiem. Spermas kvalitāte samazinās, jo sperma kļūst vecāka. Spermas daudzums (šķidrums, kas satur spermatozoīdus) un spermatozoīdu kustīgums (spēja virzīties uz olšūnu) pastāvīgi samazinās vecumā no 20 līdz 80 gadiem[5].

Saskaņā ar pētījumu – spermatozoīdu kustīgums samazinās par 0,17% līdz 0,6% gadā. Lielākā daļa vīriešu katru dienu saražo miljoniem spermatozoīdu, taču vīriešiem pēc 40 gadu vecuma ir mazāk veselīgu spermatozoīdu nekā jaunākiem vīriešiem. Mēs esam dzirdējuši stāstus par 80 un 90 gadus veciem vīriešiem, kuri ir bērnu tēvi, taču tas notiek ārkārtīgi reti.

Vīrieša vecums ietekmē arī grūtniecības iestāšanās izredzes. Pāriem, kur vīrietis ir vecāks par 40 gadiem, grūtniecības ieņemšana aizņem vairāk laika.

Saskaņā ar Your Fertility datiem, pieņemot, ka sieviete ir jaunāka par 25 gadiem; ja arī viņas partneris ir jaunāks par 25 gadiem, grūtniecības iestāšanās prasa vidēji piecus mēnešus. Ja viņas partneris ir vecāks par 40 gadiem, nepieciešami aptuveni divi gadi, un vēl ilgāk, ja viņš ir vecāks par 45 gadiem.

Arī spontānā aborta risks ir lielāks sievietēm, kuru partneris vīrietis ir vecāks par 45 gadiem, salīdzinot ar vīriešiem, kas jaunāki par 25 gadiem.

Pāriem, kuriem tiek veikta mākslīgā apaugļošana, iespēja, ka bērns piedzims, ir lielāka, ja vīrietis ir jaunāks par 41 gadu.

Paturiet prātā, ka rūpes par sevi un savu labsajūtu vienmēr pozitīvi ietekmēs daudzus jūsu fiziskās un garīgās veselības aspektus.

 

[2] https://www.health.harvard.edu/newsletter_article/Conditions-That-Affect-Fertility Stāvokļi, kas ietekmē auglību

[3] Martin JA, Hamilton BE, Sutton PD, Ventura SJ, Menacker F, Kirmeyer S. Births: Final data for 2004. Natl Vital Stat Rep. 2006; 55:1–101.

[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7284793/ Uztura bagātinātāji vīriešu neauglībai: To sastāva kritisks novērtējums

[5] https://www.yourfertility.org.au/everyone/age Kāpēc vīriešiem un sievietēm, kas vēlas veidot ģimeni, ir svarīgs vecums.

0 ATBILDES

Atstāj atbildi

Vēlaties pievienoties diskusijai?
Jūtieties brīvi un sniedziet savu ieguldījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *